• Poczuj naturę

  w Twoim domu

 • Swieżość powietrza

  w Twoim mieszkaniu

 • .......Zdrowy klimat

  w Twoim domu

Komfortowa wentylacja z odzyskiem ciepła

Nasza specjalność to wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła w domach jednorodzinnych.

Renovent Exelent

Efektywna wentylacja budynku mieszkalnego ma znaczący wpływ na komfort życia i zdrowie jego mieszkańców. Użytkownicy oczekują dobrej wentylacji, niezależnie od pory roku. Brink Climate Systems w odpowiedzi na te potrzeby przedstawia nowe urządzenie Renovent Excellent – centralę z odzyskiem ciepła przystosowaną nie tylko do obecnych, ale również przyszłych wymagań stawianych systemom wentylacji.

 

Cicha praca

Częściowo dzięki użyciu wentylatorów o średnicy 190 mm, pracujących na mniejszych obrotach, zredukowany został poziom dźwięku podczas pracy centrali. Zmniejszenie oporów wewnętrznych na urządzeniu i wymienniku poskutkowało bezgłośną pracą Renovent Excellent. Zwiększenie średnicy króćców przyłączeniowych czyli średnicy kanałów wentylacyjnych (zmniejszenie prędkości powietrza w kanale) jest kolejnym czynnikiem wpływającym na obniżenie poziomu hałasu.


Niższe zużycie energii

Dodatkowym atutem pracy nad redukcją poziomu hałasu jest zmniejszenie poboru mocy przez urządzenie. Renovent Excellent jest urządzeniem, które spełnia nie tylko obecne ale i przyszłe wytyczne Unii Europejskiej dotyczące zapotrzebowania na ciepło (maximum 1200 J/m3). Już teraz możesz zaoszczędzić dzięki obniżeniu poziomu zużycia energii w Twoim domu.


Regulacja stałego przepływu

Regulacja na podstawie stałego przepływu powietrza gwarantuje ciągłość wentylacji niezależnie od oporów przepływu na instalacji. Zrównoważona, pewna wentylacja zapewnia wysoką sprawność i efektywność systemu w każdych warunkach. Zasada stałego przepływu upraszcza regulację instalacji, a co za tym idzie obniża jej koszty.
Ponadto, stopień zabrudzenia filtrów w urządzeniu nie ogranicza strumienia świeżego, nawiewanego powietrza. Wyjątkowość centrali Renovent Excellent polega na połączeniu cech takich jak: regulacja stałego przepływu, maksymalnie ograniczony poziom hałasu i zastosowanie energooszczędnych wentylatorów EC o opatentowanej konstrukcji (łopatki wygięte do tyłu).


Ochrona przed zamarzaniem

System przeciwzamrożeniowy zabezpiecza wymiennik ciepła przed zamarzaniem, w przypadku wystąpienia bardzo niskich temperatur na zewnątrz. W centrali Renovent Excellent mamy do czynienia z „inteligentnym” systemem z nagrzewnicą wstępną. Czujniki temperatury monitorują warunki na wymienniku ciepła i włączają nagrzewnicę w razie konieczności. Gwarantuje to ciągłość wentylacji i wysoką sprawność odzysku ciepła, nawet przy bardzo niskich temperaturach zewnętrznych.


Opcje regulacji

Renovent Excellent może być wyposażony w sterownik 3-zakresowy z kontrolą zabrudzenia filtra lub w bezprzewodowy pilot.
System 2-strefowej wentylacji na życzenie, w celu jeszcze większej redukcji zapotrzebowania i zużycia energii, jest również jedną z opcji sterowania.
Z myślą o współpracy centrali z innymi urządzeniami Brink Climate Systems przygotował ją pod 2-przewodowy system E-bus.


By-pass w standardzie

Urządzenie w standardzie wyposażone jest w pełni automatyczny by-pass, uruchamiany w zależności od temperatur wewnątrz i na zewnątrz budynku, gdy proces odzysku ciepła jest niepożądany.


Wersje

Renovent Excellent dostępny jest w wersji lewej i prawej, z kilkoma możliwościami podłączenia kanałów:
- 4 króćce przyłączeniowe na górze (4b)
- 2 króćce na górze, 2 na dole (2b/2o)
- 3 króćce na górze i 1 na dole (3b/1o).
Oprócz bogatej w wyposażeniu wersji standardowej, Renovent Excellent dostępny jest w wersji „Plus”, mającej dodatkowe opcje tj. podłączenie czujników CO2 czy wilgotności względnej.


Zalety centrali Renovent Excellent
 •  duża wydajność  400 m3/h
 •  niski poziom hałasu
 •  redukcja poboru mocy
 •  niższe zapotrzebowanie budynku na ciepło, dzięki jego wyższemu odzyskowi
 •   automatyczny by-pass w standardzie
 •  „inteligentny” system przeciwzamrożeniowy z nagrzewnicą wstępną w wyposażeniu standardowym
 •  przystosowanie do systemu E-bus
Scroll to top